Jazda konna

biały koń

Jazda konna

Jazda konna wymusza pracę wielu partii mięśni, dlatego jest to miła a zarazem pożyteczna forma rekreacji. Aby jazda konna sprawiała przyjemność zarówno zwierzęciu jak i jeźdźcowi należy rozpocząć ją od właściwego zajeżdżenia konia. Dobrze zajeżdżony koń będzie poprawnie czytał znaki jeźdźca, które wydawane są łydkami, zmianą punktu ciężkości, wodzami oraz głosem. Nauka konia to powolny proces, ponieważ koń jest zwierzęciem, które uczy się powoli, ale przy odpowiednim podejściu trenera może nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

Podczas nauki i treningów konia należy obdarzyć cierpliwością pisanie prac licencjackich Śląsk oraz miłością a także wynagradzać go za każde dobrze wykonane ćwiczenie. Pamiętajmy również, że podczas nauki konia należy być stanowczym i konsekwentnym każdego dnia, pomoże nam to zaznaczyć granice, aby koń wiedział, jaką pozycję zajmujesz w hierarchii. Jeżeli spełnimy te warunki i nie będziemy karcić konia za błędnie wydane wskazówki oraz własną niewiedzę koń stanie się naszym najlepszym przyjacielem.

Podczas jazdy konnej nie należy równocześnie wiercić się w siodle, obijać konia łydkami oraz ciągnąć za wodze, ponieważ zwierzę nie będzie wiedziało, co chcemy zrobić. Koń jest zwierzęciem, który do poprawnej jazdy z człowiekiem potrzebuje czystych i wyraźnych wskazówek, którymi są: uderzenie łydkami, przesunięcie środka ciężkości na grzbiecie konia oraz regulacja wędzidłem. Dobrze zajeżdżony koń da wiele radości oraz satysfakcji jeźdźcowi przy tym nie będzie się męczył.

Na koń!

Naukę jazdy konnej może zacząć każdy niezależnie od wieku. Jazda konna jest  sportem dla wszystkich tych, którzy kochają przyrodę oraz zwierzęta. Nuka jeździectwa wymaga wielu godzin treningów z instruktorem jednak satysfakcja z jazdy konnej oraz świadomość współpracy z niesamowitym zwierzęciem, jakim jest koń są bezcenne. Jazda konna to nie tylko przyjemność, ale również odpowiedzialność. Konie ś zwierzętami stadnymi, potrzebującymi przewodnika jak również przyjaciela. Konie mają bardzo dobrą pamięć i zapamiętują nasze uczynki. Dlatego nie możemy pozwolić sobie na zaniedbanie naszego zwierzęcia. Zadbany koń odwdzięczy nam się posłuszeństwem oraz przyjemnością ze szkolenia i wspólnych przejażdżek.
Jeżeli uważamy, że koń jest złośliwy to nie wina zwierzęcia, lecz nasza. Wynika ona ze złego traktowania zwierzęcia oraz niewystarczającego poświęcenia mu czasu.